Avtomobilizem

Ga prepoznate? Novi Clio, pravzaprav novi Mitsubishi Colt

Renault, oziroma Mitsubishi, bo septembra začel s proizvodnjo novega Colta, prihod na trg pa je predviden v poznih jesenskih mesecih.

Ker je Mitsubishi del naveze Renault in Nissan, se je spremenila tudi poslovna politika. Najprej so v podjetju sporočili, da nameravajo zapustiti evropski trg, potem pa so to odločitev umaknili. Namesto odhoda smo dobili tesno sodelovanje z Renaultom. Tako tesno, da so akterji v (predpostavimo) kakšni ozki garaži uspeli Renaultu Cliju le spremeniti logotip na sprednji maski in vanjo vstaviti značko Mitsubishi in ta avto poimenovati Mitsubishi Colt. Gre za nadaljevanje podobnega sodelovanja, v katerem je Captur dobil Mitsubishijeve logotipe in postal ASX.

V osnovi bo Colt izdelan na isti liniji kot Clio, v Renaultovi tovarni v Bursi v Turčiji. Skoraj vse je enako, tudi motorji, osnovni bencinski s 66 KM, različica opremljena s turbinskim polnilnikom bo razvijala 90 KM, hibrid pa 141 KM.

Prijavite se na naše novice!
Prejeli boste 2 do 3 novice mesečno s področja avtomobilizma, transporta in logistike.
Brez skrbi! Od sporočil se lahko enostavno odjavite s klikom na povezavo "Odjava". 
close-link