Tovornjaki iz Wörtha prihajajo že 60 let

60 let je minilo, odkar je Mercedes-Benzovo tovarno v Wörthu zapustil prvi tovornjak. Proizvodnja se je sicer začela že dve leti prej, oktobra 1963, ko je bilo v tovarni zaposlenih približno 100 delavcev. Takrat so pričeli s proizvodnjo kabin za tovornjake, ki so jih nato dostavljali v tovarne v Gaggenau in Mannheim, kjer so izvajali končno montažo tovornjakov. Leta 1965 pa je Wörth postal glavni proizvodni center za tovornjake Mercedes-Benz.

V več kot 60 letih, kolikor traja proizvodnja, je bilo v Wörthu izdelanih več kot 4,4 milijona tovornjakov. Danes tovarna Mercedes-Benz v Wörthu proizvaja modele Actros, Arocs in Atego ter Mercedes-Benz Econic, Unimog in Zetros. Prav tako v Wörthu proizvajajo električna modela Mercedes-Benz eActros 300/400 za distribucijski promet in eActros 600 za mednarodni promet.
Dr. Andreas Bachhofer, vodja obrata v tovarni Mercedes-Benz Wörth, je povedal: »Ljudje bodo tudi v prihodnje vodili našo tovarno. Našo inovativno moč in predanost tovornjakom Mercedes-Benz v veliki meri poganja živa delovna sila. Zato sta za nas bistvenega pomena kvalifikacija in nadaljnje usposabljanje na področju prihodnjih tehnologij. Da bi uspešno oblikovali preobrazbo, nenehno vlagamo v naše zaposlene, saj jih v teh fascinantnih časih potrebujem ob sebi kot glavne zaveznike.«

S površino skoraj treh milijonov kvadratnih metrov je tovarna v Wörthu največja na svetu v proizvodni mreži Mercedes-Benz Trucks. S približno 10.000 zaposlenimi je to tudi drugi največji delodajalec v nemški zvezni deželi Porenje-Pfalška. Do 470 tovornjakov, izdelanih po specifikacijah strank, lahko dnevno zapusti tovarno v Wörthu.
